ساخت 7 فرودگاه بزرگ در کشور

4 اکتبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/op0y4

ساخت 7 فرودگاه بزرگ در کشور
bojnord.airport.ir
فرودگاه بجنورد

وزیر راه و شهر سازی از ساخت هفت فرودگاه بزرگ در کشور خبر داد و گفت: وزارت راه و شهرسازی هیچ واسطه ا‌ی برای سرمایه گذاری ندارد و با هر گونه واسطه گری مخالف است.

عباس آخوندی با بیان این که فصل جدیدی از روابط سیاسی در منطقه ایجاد شده که ثمره آن نظم نوینی خواهد بود، اظهار کرد: ایران هجدهمین کشور به لحاظ جمعیت و بیست و نهمین اقتصاد برتر دنیاست و میزان سرانه درآمد مردم 15 هزار دلار است.

آخوندی با بیان این که ایران مرکز کریدورهای منطقه است، گفت: حدود 92 درصد حمل و نقل کشور در بخش جاده‌ای صورت می‌گیرد که باید به 87 درصد کاهش یابد. سهم حمل ونقل هوایی در جابجایی‌ها 1 دهم درصد است که باید 10 برابر شده و به یک درصد افزایش یابد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این که در استراژی برد-برد به تمام کشورها اجازه می دهم پنجره واحد داشته باشند، افزود: مقرر بود فرودگاه امام خمینی 50 میلیون مسافر داشته باشد که هم اکنون شش میلیون نفر ظرفیت دارد. امسال مقدمه ساخت ترمینال دوم این فرودگاه باظرفیت 22 میلوین نفر در پاییز اجرا می شود.

آخوندی با یادآوری این که در فرودگاه امام شهر فرودگاهی داریم، ادامه داد: هفت فرودگاه بزرگ را در کشور می‌سازیم و از همه مهم تر بازسازی ساختاری بخش هوانوردی کشور است که در برنامه داریم 500 فروند هواپیمای میان بر و دور برد را تا سال 1404 تامین کنیم.

وی تاکید کرد: همه قوانین را داریم و نکته مهمم اراده سیاسی است که این راه در دولت تدبیر و امید است تا بتوانیم با همدیگر ایران را آباد کنیم.

آخوندی افزود: هیچ واسطه‌ای برای سرمایه گذاری نداریم و تمام سرمایه گذاری را از طریق اعلام عمومی خواهیم کرد. سرمایه گذاری را بر مبنای رقابت و شفافیت و منافع مشترک ایجاد می کنیم و با هر گونه واسطه گری مخالفیم. ممکن است عده ای به سرمایه گذاران مراجعه کنند و پیشنهاداتی بدهند از این رو از همه می خواهم که هیچ واسطه ای را قبول نکنند.

دیدگاه ها

  • payamavar 10 اکتبر 2015 - 14:23

    چه کسي بدش مياد با هواپيما پرواز کنه اگه قيمتش کم باشه چرا که نه

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
8 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1