جایزه برای باسواد شدن

5 اکتبر 2015 - 09:30 dsfr.ir/cp8jn

جایزه برای باسواد شدن
سعید صادقی
پیکار با سیاهی/ روز جهانی مبارزه با بی سوادی

بی سوادی را یکی از موانع اصلی رشد و توسعه هر جامعه ای می دانند؛ از این رو میزان بالای بی سوادان کشور سدی بر راه توسعه گردشگری ایران است.

علی باقرزاده، معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نهضت سوادآموزی با اشاره به سیاست های تشویقی برای سوادآموزی، اظهار داشت: سوادآموزی برای شهروندان ایرانی و اتباع خارجی رایگان است.

وی افزود: دولت تصمیم گرفته است علاوه بر خدمات رایگان سوادآموزی، هر فردی که باسواد شود به حسابش مبلغ 135 هزار تومان واریز شود و علاوه بر آن اگر فردی در خانواده خود باسواد شده شود در سال 1394 می‌توانیم 670 هزار تومان به حساب آن فرد واریز کنیم که این عدد برای سال آینده با 15 درصد رشد مواجه خواهد شد.

باقرزاده با اشاره به تمرکز بی سوادی در برخی از استان های کشور، گفت: متأسفانه استان‌هایی که از آنها به عنوان محروم و کمتر توسعه یافته یاد می‌شود کانون تجمع بی سوادان و کم سوادان است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی افزود: استان های سیستان و بلوچستان، کردستان، آذربایجان غربی، کرمان، خراسان جنوبی و لرستان در فهرست مناطق کمتر توسعه یافته هستند و وضعیت سواد آنها رضایت بخش نیست.

معاون وزیر آموزش و پرورش همچنین در خصوص استان هایی که سطح سواد آنها قابل قبول است، آورده است: تهران، استان تهران، مازندران، البرز، اصفهان، یزد و سمنان جزو استان هایی هستند که درصد باسوادی آن ها بالاست.

سازمان نهضت سواد آموزی همچنین از تولیدکنندگان محتوا دعوت به همکاری کرده است. جزییات بیشتر را می توانید در این آدرس بخوانید.

شایان ذکر است طبق آماری که رییس سازمان نهضت سواد آموزی در سال گذشته منتشر کرد، ۲۰ میلیون بی سواد مطلق و کم سواد در ایران وجود دارد.

دیدگاه ها

  • فرشید 5 اکتبر 2015 - 14:21

    شما بجای واریز پول بحساب افراد بی سواد با شرایط فوق.. بهتره خیلی سفت و سخت با ابزارهای اجرایی و نظارتی از صدور مدارک تحصیلی با دریافت مبالغی کم و بیش زیاد که در سنوات اخیر نیز شدت گرفته جلوگیری کنید و از طرفی بجای پرداختن به مدرک گرایی به مهارت و تخصص گرایی افراد توجه شود

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
7 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1