قابلیت های بالقوه گردشگری در ساری

30 سپتامبر 2015 - 10:00 dsfr.ir/is2p3

قابلیت های بالقوه گردشگری در ساری
وارش نیوز
میدان ساعت ساری

وجود مجموعه میراث، دشت و دریا، کوه و جنگل، کشاورزی و ده ها اثر تاریخی و جاذبه طبیعی و گردشگری دیگر ساری را به یکی از ظرفیت های عظیم گردشگری در سطح کشور تبدیل کرده است

ساری به عنوان یکی از شهرهای شمالی کشور یکی از مناطق بالقوه گردشگری و دارای ظرفیت های بسیاری است که نیاز به قدری توجه و سرمایه گذار دارد. در این خصوص فرماندار شهرستان ساری گفته است: با توجه به پتانسیل ها بستر بسیار مناسبی را در سطح استان برای سرمایه گذاری در بخش گردشگری فراهم کرده است، نباید از ظرفیت بالقوه گردشگری دریایی غفلت کنیم.

فرماندار مرکز استان مازندران افزوده: وجود مجموعه میراث، دشت و دریا، کوه و جنگل، کشاورزی و ده ها اثر تاریخی و جاذبه طبیعی و گردشگری دیگر ساری را به یکی از ظرفیت های عظیم گردشگری در سطح کشور تبدیل کرده که با سرمایه گذاری برای توسعه این بخش، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال به صورت همزمان در این شهرستان اتفاق خواهد افتاد.

فرماندار ساری در ادامه به بوم گردی و گردشگری روستایی اشاره کرده و ابراز داشته: در شرایط کنونی گردشگری روستایی و اقتصاد گردشگری در حال تبدیل شدن به یکی از ارکان اصلی توسعه اقتصادی است و بوم گردی در گردشگری روستایی و اقتصاد گردشگری و توسعه پایدار روستاها نقش مهم را ایفا می کند. واحدی افزوده: با اجرای سیاست های توسعه ای دولت تدبیر و امید، مدیران دستگاه های اجرایی شهرستان، ادارات و نهادهای فنی و اقتصادی، برای حضور سرمایه گذاران و سهولت در فعالیت آنها، زمینه ها و امکانات لازم را فراهم کنند و باید برای توسعه بخش گردشگری و کمک به اشتغال جوانان تحصیلکرده فعالیت بیشتری انجام دهند.

به همین جهت روزنامه فرصت امروز پیشنهاد داده است با توجه به نیاز راه اندازی کشتی، جهت حمل و نقل مسافران و گردشگران که یکی از قابلیت های بالقوه این شهر است گام بلندی برای رشد صنایع پایین دستی در کنار بخش صنعتی در این شهر برداشته شود.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 9 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1