در نمایشگاه تخصصی مشارکت ملی گردشگری مطرح شد؛

توسعه رفتینگ به رونق گردشگری ورزشی کمک می کند

26 سپتامبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/u65zm

انجمن رفتینگ ایران یک انجمن مردم نهاد است که با هدف توسعه رفتینگ، قایق سواری در آب های خروشان، شناسایی این رشته به توسعه گردشگری ورزشی و امداد و نجات رودخانه ای کمک می کند.

به گزارش میراث آریا؛ هانیه گوهری پور مدیر روابط عمومی انجمن رفتینگ ایران گفت: از طریق برگزاری کارگاه ها و دوره های آموزشی و شناسایی رودخانه هایی که قابلیت اجرای رفتینگ دارند می توان به توسعه آن کمک کرد، مهم ترین مسئله استانداردسازی رفتینگ و توسعه آن است که انجمن رفتینگ ایران به عنوان یک واحد مردم نهاد اقدامات مورد نیاز در این رابطه را پیگیری می کند. اینکه رفتینگ به صورت اصولی و ایمن اجرا شود جای کار داشته و نیازمند هماهنگی و همکاری سازمان های ذیربط است.

وی افزود: در حال حاضر در حال شناسایی رودخانه های دارای ظرفیت رفتینگ هستیم رودخانه های این پروژه شامل رودخانه سپیدرود در گیلان به دو دلیل باد مخالف و سد قابلیت اجرای دائم این پروژه را ندارد، رودخانه ارمند در چهارمحال و بختیاری، سزار در لرستان، پل رود، رودخانه کرج و نیز رودخانه هزار در مازندران قابلیت اجرای رفتینگ را دارند و تنها نیازمند وجود تیم متخصص قایقرانی و اجرای اصول ایمنی هستند.

وی ادامه داد: چندین دوره آموزشی قایقرانی با حضور اساتید بین المللی برگزار کردیم، در این راستا طرح توسعه اکوتوریسم رودخانه ای که توسط انجمن رفتینگ ایران ارائه شده در مراحل بعدی پس از انجام چندین طرح شناسایی در حال استانداردسازی و فراهم شدن زیرساخت ها است. با توجه به آب و هوا در 6 ماه نخست سال بیشتر این ورزش را داریم به این علت که در 6 ماه دوم به دلیل سرمای هوا نیازمند لوازم و لباس های خاص فصل سرما هستیم که خود بسیار هزینه بر است.

وی با اشاره بر فعالیت های عام المنفعه اعضای انجمن افزود: با همکاری اعضای انجمن برگزاری دوره های آموزشی، کارگاه های آموزشی و برنامه هایی از جمله پاک سازی رودخانه ها، حمایت از کودکان کار را در دستور کار داریم.

وی در پایان یادآور شد: این انجمن به صورت یکساله عضو می پذیرد افرادی که قصد عضویت دارند باید حتما تجربه 3 بار رفتینگ را داشته و ورزشکار رفتینگ و یا راهنمای قایقرانی باشند.

دیدگاه ها

  • messi 27 سپتامبر 2015 - 02:00

    بسیار عالی ... امیدوارم این رشته پر رونق و جایگاهش در ایران بهتر از این بشه

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
12 + 6 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1