مرکز سعدی شناسی شیراز تا دو سال دیگر به بهره برداری می رسد

26 سپتامبر 2015 - 14:30 dsfr.ir/lp82t

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس از پیشرفت 46 درصدی پروژه مرکز فرهنگی سعدی شناسی در شیراز خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس، مصیب امیری در این رابطه گفت: اجرای فنداسیون ها و دیوارهای برش و ستون ها به اتمام رسیده است و هم اکنون سقف مجموعه در حال اجرا است.

امیری افزود: ساختمان طرح شامل 2 بخش بایک حیاط مرکزی است. بخش اول یک آمفی تئاترو محل برگزاری همایش ها و بخش دوم شامل کتابخانه و مرکز فرهنگی سعدی و سعدی شناسی که فضاهای کوچک تری نیز در مجاورت آنها وجود دارد که شامل فضاهای اداری خدماتی و موتورخانه و تاسیسات و دیگر فضاهای مورد نیاز می باشد.

به گفته وی، یکی از ویژگی های طرح استفاده از معماری اصیل ایرانی اسلامی است که با توجه به عبور آب قنات سعدیه از طرح جلوه و طراوتی خاصی در مجموعه ایجاد می کند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس اضافه کرد: اعتبار هزینه شده تا کنون افزون بر 13 میلیارد ریال است و در حال اجرا است. پروژه از محل اعتبارات ملی تامین اعتبار می شود و برنامه ریزی شده است که تا سال 96 به بهره برداری برسد.

امیری گفت: به جهت حفظ حرمت آرامگاه شیخ اجل سعدی شیرازی ساختمان مرکز فرهنگی سعدی به صورتی طراحی شده تا ضمن داشتن معماری متعارف و زیبا با قرار گرفتن در زیر سطح محوطه هم به چشم انداز فضای سبز محیطی کمک کند و هم خود مانعی در برابر منظر آرامگاه نباشد. مساحت طرح بالغ بر 2700 متر مربع است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
15 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1