پایگاه های ملی کشور تا پایان سال ساماندهی و احیاء می شود

22 سپتامبر 2015 - 15:30 dsfr.ir/zf5g4

پایگاه های ملی کشور بر اساس پلان مدیریتی و اعتبارات مشخص تا پایان سال جاری ساماندهی و احیاء می شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری؛ فرهاد عزیزی مدیر پایگاه های ملی و جهانی کشور گفت: با توجه به اینکه پایگاه های ملی و جهانی از شاخص ترین آثار کشور محسوب می شوند، اقدامات مرمتی و حفاظتی در کنار فعالیت های مربوط به توسعه زیرساخت های گردشگری در چارچوب یک پلان مدیریتی آماده شده است.

وی گفت: پایگاه های کشور دارای تشکیلات فنی و تخصصی هستند، بنابراین لازم است، اقدامات مرمتی و حفاظتی در کنار زیرساخت های گردشگری آن ها با دقت بیشتری انجام بگیرد. برخی از پایگاه ها از ظرفیت فراملی برخوردارند، از این رو تمامی فعالیت هایی که در این سایت ها انجام می گیرد باید به بهترین نحو ممکن باشد. چنانچه نیازهای ضروری بازدیدکنندگان، از جمله احداث نمازخانه، سرویس بهداشتی، مسیرهای گردشگری، تابلو و حتی مبلمان سایت باید متناسب با شرایط اقلیمی و استانداردهای ملی و جهانی باشد.

مدیر پایگاه های ملی و جهانی کشور اعلام کرد: در حال حاضر پلان مدیریتی که برای پایگاه های ملی و جهانی در نظر گرفته شده توسط هیات راهبردی که متشکل از پیشکسوتان دانشگاهی و متخصصان حوزه میراث فرهنگی است حمایت و هدایت می شود، این امر سبب شده تا از یک سو، شبکه ای منسجم و هماهنگ برای صیانت از میراث فرهنگی شکل بگیرد و از سوی دیگر مشارکت بسیار خوبی در سطح ستاد و استان برای حفاظت، مرمت و پایش پایگاه های ملی و جهانی ایجاد شود.

عزیزی تاکید کرد: توسعه راه و شهرسازی در کنار پایگاه های ملی و شهرسازی یکی دیگر از تهدیداتی است که هم اکنون مدیران پایگاه های کشور با همکاری هیات راهبردی در حال مرتفع کردن موانع آن هستند.

وی در پایان یادآور شد: افراد متخصصی که در هیات راهبردی در نظر گرفته شده اند با تعامل و نفوذی که بر جوامع بومی و محلی دارند، تلاش می کنند که توسعه کشور را به سمت توسعه پایدار هدایت کنند تا بدین ترتیب پایگاه های ملی و جهانی که قله های فرهنگی کشور محسوب می شوند دچار آسیب نشوند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 4 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1