تفاهم نامه همکاری سازمان میراث فرهنگی و وزارت ورزش و جوانان به امضاء رسید

6 سپتامبر 2015 - 10:30 dsfr.ir/oc8wi

تفاهم نامه همکاری مشترک بین سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و وزارت ورزش و جوانان به امضای مسعود سلطانی فر معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان رسید.

به گزارش میراث آریا این تفاهم نامه روز شنبه 14 شهریور ماه، در راستای توسعه گردشگری و ورزش کشور در ابعاد داخلی و خارجی به امضای مسئولین دو دستگاه رسید.

از جمله مهم ترین اهداف امضای این تفاهم نامه می توان به توسعه و ارتقای گردشگری ورزشی در ابعاد داخلی و خارجی، استفاده از ظرفیت های گردشگردی ورزشی در توسعه و تحکیم دوستی ملت ها، شناساندن و معرفی ظرفیت های تاریخی، فرهنگی و ظرافت های صنایع دستی و هنرهای سنتی کشور به گردشگران ورزشی، توسعه سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در تاسیسات اقامتی، پذیرایی و تفریحی ورزشی، توسعه همکاری های علمی و پژوهشی و حفظ، اشاعه و پاسداشت آئین ها در ورزش های ثبت شده جهانی و ملی اشاره کرد.

مسعود سلطانی فر در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری مشترک گفت: بر اساس آمارها در سال 2014 میلادی 1 میلیارد و 200 میلیون نفر گردشگر در تمام دنیا جا به جا شده اند که از محل جا به جایی این تعداد گردشگر، 1470 میلیارد دلار درآمد ارزی نصیب کشورها شده است. در حال حاضر آمار رسمی از سوی سازمان های بین المللی گردشگری در رابطه با تعداد گردشگران ورزشی اعلام نشده است، اما تخمین زده شده که گردشگران ورزشی خارجی که در المپیک ها، مسابقات جهانی یا لیگ قهرمانان اروپا شرکت می کنند بین 7 تا 8 درصد این گردشگران را به خود اختصاص می دهد، که با توجه به این اعداد و ارقام، 8 درصد گردشگر ورزشی، درآمدی معادل 120 میلیارد دلار در بر خواهد داشت که این مبلغ قابل توجه است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: که امضای تفاهم نامه به پیشبرد اهداف سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت ورزش و جوانان کمک کند.

یادآور می شود تفاهم نامه بین وزارت ورزش و جوانان و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به مدت 5 سال قابل اجرا و اعتبار خواهد بود و پس از آن به صورت خودکار تمدید خواهد شد.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1