راه اندازی پایگاه میراث فرهنگی در شهرستان اردکان

1 سپتامبر 2015 - 15:00 dsfr.ir/ch3we

پایگاه میراث فرهنگی شهرستان اردکان در خانه تاریخی معصومی این شهرستان آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی، امور فرهنگی و اجتماعی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری یزد محمدمهدی شرافت اظهار داشت: این پایگاه با هدف بهبود روند پژوهشی و روش مند کردن مطالعات بافت تاریخی و مستندنگاری و دسته بندی اطلاعات اجزای بافت تاریخی آغاز به کار کرد تا مقدمه ای برای ثبت جهانی بافت تاریخی شهرستان اردکان فراهم شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد تعامل با میراث فرهنگی شهرستان برای ارائه طرح های مرمتی بافت تاریخی، مشارکت با مجموعه شهرداری و نظارت بر پژوه هایی که در بافت تاریخی به انجام می رسد، پرورش استعدادهای جوان برای حوزه میراث فرهنگی، آموزش و نهادینه کردن ارزش ها برای عامه جامعه را اهداف جانبی راه اندازی پایگاه دانست و عنوان کرد: امید است با همراهی مجموعه میراث فرهنگی و کلیه ارگان های ذیربط و همچنین آموزش نیروهای جوان و علاقمند مسیرهای پیشرفت هموار شود.

شایان ذکر است با حکمی از سوی محمدحسن طالبیان معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی کشور محسن میرجانی به سمت سرپرست پایگاه میراث فرهنگی بافت تاریخی شهرستان اردکان منصوب شد.

گفتنی است خانه تاریخی معصومی بنایی است با قدمت قاجاریه که در سال 88 به شماره 29336 در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 2 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1