2 مجموعه تاریخی فارس مجهز به سیستم حفاظت الکترونیکی شدند

23 اوت 2015 - 11:00 dsfr.ir/l267n

همزمان با آغاز هفته دولت سیستم حفاظت الکترونیکی از دو مجموعه تاریخی-فرهنگی استان فارس به بهره برداری رسید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس؛ مصیب امیری در خصوص آغاز به کار سیستم حفاظت الکترونیکی در مجموعه های تاریخی-فرهنگی این استان گفت: در حال حاضر سیستم دوربین مداربسته جهت کنترل و حفاظت الکترونیکی در برخی از آثار شاخص تاریخی-فرهنگی استان وجود دارد.

وی افزود: مجموعه آثار تاریخی استان فارس که به صورت الکترونیکی حفاظت می شوند شامل مجموعه جهانی تخت جمشید، نقش رستم، نقش رجب و تنگ چوگان در شهرستان کازرون، موزه پارس و مجموعه های تاریخی-فرهنگی حافظ و سعدی در شیراز می باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس در ادامه افزود: همزمان با فرا رسیدن هفته دولت سیستم دوربین مداربسته جهت کنترل و حفاظت از مجموعه تاریخی فیروزآباد (کاخ اردشیر بابکان) و مجموعه جهانی پاسارگاد به بهره برداری رسیده است.

امیری خاطرنشان کرد: این سیستم های حفاظتی با اعتباری بالغ بر 60 میلیون تومان در حال حاضر به بهره برداری رسیده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی فارس ادامه داد: طبق برنامه ریزی های به عمل آمده در هفته دولت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فارس 7 پروژه گردشگری را افتتاح خواهد کرد که بزرگ ترین این پروژه ها به بهره برداری رسیدن موزه تخصصی نی ریز با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 400 میلیون تومان است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
4 + 1 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1