مشارکت سرمایه گذاران آلمانی و اتریشی در یک پروژه گردشگری در ایران

23 اوت 2015 - 09:30 dsfr.ir/e266l

با امضای توافق نامه همکاری میان هُلدینگ عقیق پارسیان و یک شرکت آلمانی، پروژه گردشگری سیب به عنوان بزرگ ترین پروژه تفریحی و اقامتی کشور، در مرحله جدیدی از پیشرفت و توسعه قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی عقیق پارسیان، این هُلدینگ، مشارکت با سرمایه گذاران خارجی را در دستور کار قرار داده و اجرای پروژه عظیم گردشگری "سیب" واقع در حد فاصل دماوند به فیروزکوه در استان تهران را با همکاری خارجی ها آغاز کرده است.

به جز شرکت دوپلمایر اتریش که راه اندازی تله کابین سیب را شروع کرده، هفته گذشته یک سرمایه گذار آلمانی جهت مشارکت مالی و فنی در اجرای پروژه سیب، با مدیرعامل هلدینگ عقیق پارسیان توافق نامه همکاری امضا کرده است.

این توافق نامه که برای انجام مراحل قانونی در دستور کار سازمان سرمایه گذاری خارجی قرار گرفته نخستین سرمایه گذاری مستقیم خارجی در حوزه گردشگری پس از توافق وین و امضای برجام است. از سوی دیگر، پروژه سیب به عنوان یکی از 3 منطقه نمونه گردشگری کشور، در 3 سایت مختلف، با کاربری های سرگرمی و گردشگری، پارک آبی، شهربازی، دهکده اقامتی، هتل و بیمارستان کوهستانی طراحی شده و فازهای مختلف پروژه را تله کابین به هم وصل می‌کند.

عملیات نصب تجهیزات تله کابین سیب به عنوان بلندترین تله کابین کشور، در دست اجراست و به زودی به بهره برداری می رسد. تله کابین سیب با واگن های 8 نفره، کابین های VIP، رستوران هوایی و با ظرفیت بالای جابجایی، از تله کابین های دیگر متمایز شده است. با راه اندازی بزرگ ترین پروژه تفریحی، سرگرمی و ماجراجویی در منطقه کوهستانی سیب، فرصتی برای تفریحات سالم جوانان در کنار خانواده ها ایجاد می‌شود تا لحظات مفرحی را سپری کنند.

در پروژه سیب که با رعایت سبک معماری اسلامی ایرانی در دست احداث است، برای فصل زمستان امکانات سرگرمی و بازی پیش بینی شده است.

« دنیای سفر » این نوشته را از « خبرگزاری مهر » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
9 + 3 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1