فرانسه هم هشدار سفر به ایران را برداشت

7 اوت 2015 - 13:10 dsfr.ir/uv02z

فرانسه هم هشدار سفر به ایران را برداشت
عکس از ایسنا

وزیر امور خارجه فرانسه: جایگاه ایران در جدول رده بندی کشورها از دید دولت فرانسه ارتقاء خواهد یافت و خوشحال خواهیم شد که میزبان گردشگران ایرانی باشیم.

به گزارش ایسنا، وزارت خارجه فرانسه از سال 2006 پس از کاهش روابط اقتصادی آن دولت با ایران، نام ایران را در فهرست کشورهای ناامن قرار داد و به اتباع خود توصیه کرد از انجام سفرهای غیر ضروری به ایران پرهیز کنند.

سفر اخیر وزیر امور خارجه فرانسه به ایران باعث شد هشدارهای قبلی دولت این کشور به اتباع خود برای پرهیز از سفر به ایران، اصلاح شود و اکنون در سایت وزارت امور خارجه فرانسه آمده است: "گردشگری و فعالیت حرفه ای سفر در بخش هایی از ایران، از جمله اردبیل، شیراز، پرسپولیس، اصفهان، یزد، کاشان، همدان، تبریز، رشت، گرگان، تهران، کرج و مشهد و همچنین در جزایر گردشگری کیش و قشم و سایت باستان شناسی شوش در استان خوزستان ممکن است". البته وزارت خارجه فرانسه همچنان سفر به بخش هایی از ایران را که هم مرز با عراق، پاکستان، افغانستان و ترکیه هستند، توصیه نمی کند. همچنین به مسافران ایران پیشنهاد کرده برای دیدن "بم" می توانند از مسیر هوایی استفاده کنند.

تغییر مواضع دولت فرانسه در برقرار رابطه با ایران بویژه در حوزه تجارت و گردشگری در زمان سفر لوران فابیوس وزیر امور خارجه فرانسه نیز به طور رسمی اعلام شد. فابیوس در دیدار با حسن روحانی رییس جمهور ایران با ابراز رضایت از حضور خود در جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: دولت فرانسه به دنبال برقراری مناسباتی بر اساس احترام متقابل و دوستی با ایران است. او با اشاره به این که گاهی در مناسبات کشورها فراز و نشیب هایی وجود دارد، گفت: باید به سرعت زمان های هدر رفته در گذشته را برای گسترش همکاری ها جبران کنیم.

وزیر امور خارجه فرانسه همچنین با بیان این که در کشور ما در زمینه جهانگردی، کشورها دارای رده بندی خاصی هستند، افزود: جایگاه ایران در این جدول ارتقاء خواهد یافت و خوشحال خواهیم شد که میزبان جهانگردان ایرانی باشیم.

پیش از این دولت انگلیس هم، هشدار سفر به ایران را برداشته بود که با استقبال گردشگران و ارایه دهندگان خدمات سفر همراه بود. اتخاذ سیاست جدید از سوی دولت فرانسه علاوه بر بازسازی چهره ایران در نزد گردشگران اروپایی و ترغیب آنان برای سفر به ایران، می تواند به افزایش تعداد گردشگران ورودی از کشورهای فرانسه زبان نیز کمک کند.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1