شمارش معکوس برای اجرایی شدن طرح مدارس جامع محیط زیستی

5 اوت 2015 - 19:40 dsfr.ir/9v9wq

در نامه ای از سوی رییس سازمان حفاظت محیط زیست به وزیر آموزش و پرورش خواسته شد تا نسبت به ابلاغ منشور و شیوه نامه اجرایی مدارس جامع محیط زیستی به واحدهای اجرایی در وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

محمد درویش مدیر کل دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه تلاش برای ایجاد مدارس جامع محیط زیستی (جم)، پاسخی به یک نیاز از سوی سازمان متولی محیط زیست ایران است، گفت: نیاز کودکان و نوجوانان است که همگام با کسب معرفت در حوزه های گوناگون علمی، اجتماعی و دینی، برخوردار از فهم بوم شناختی درخور و متناسب با ویژگی های زیست بوم شان هم باشند.

به گفته وی، آرمان مدارس جامع محیط زیستی، پرورش نوجوانانی است که هم از حقوق محیط زیستی خویش آگاه باشند و هم بدانند که به عنوان یک انسان یا جانداری خردمند، چه بایدها و نبایدهایی در برابر زیست بوم و حفظ موهبت های طبیعی اش برعهده دارند. دانش آموختگان در چنین مدارسی، نوجوانانی اخلاق مدار و برخوردار از سواد محیط زیستی بوده و می توانند به بهترین شیوه تعامل با محیط زیست خود قرار گیرند.

وی تصریح کرد: پس از 18 ماه هم اندیشی گروهی از نخبگان، متخصصان و صاحب نظران در حوزه محیط زیست و آموزش و پرورش در هسته مشورتی مدارس جامع محیط زیستی "منشور و شیوه نامه اجرایی مدارس جم" تدوین و تصویب شد. در نامه ای از سوی رییس سازمان حفاظت محیط زیست به وزیر آموزش و پرورش از آن وزارتخانه درخواست شد تا نسبت به ابلاغ منشور و شیوه نامه اجرایی آن به واحدهای اجرایی مربوطه در وزارت آموزش و پرورش اقدام کنند.

درویش با بیان اینکه این دستاورد در سایه تعامل و هم افزایی سازنده سه نهاد سازمان حفاظت محیط زیست، وزارت آموزش و پرورش و نمایندگان تشکل های غیردولتی مردم نهاد و متخصص در این حوزه است، اظهار امیدواری کرد که بزودی شاهد این ابلاغ و ایجاد و گسترش مدارس محیط زیستی در سراسر کشور باشیم.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایرنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
3 + 0 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1