عوارض مصوب قطعه چهار آزادراه تهران-شمال ابلاغ شد

5 اوت 2015 - 17:00 dsfr.ir/zg7io

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی با بیان اینکه عوارض مصوب قطعه چهار آزادراه تهران-شمال ابلاغ شد گفت: به نظر می رسد علت تصمیم شرکت آزادراه تهران-شمال در کاهش ارقام عوارض به لحاظ بازاریابی است تا از این طریق ترافیک به این قطعه آزادراهی جذب شود.

امیر امینی گفت: تعرفه عوارض 50 هزار ریال برای سواری، 100 هزار ریال برای وانت و مینی بوس، 125 هزار ریال برای کامیونت، 150 هزار ریال برای اتوبوس و کامیون دو محور، 200 هزار ریال برای کامیون سه محور و 25 هزار ریال برای تریلی به شرکت یاد شده ابلاغ شد.

وی افزود: "به روزرسانی گزارش هزینه-درآمد سال 1393 و ارسال آن به معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی و ارائه گزارش حسابرسی صورت های مالی سال 1393 در قالب شیوه نامه سازمان حسابرسی کشور تا اسرع وقت" و "استقرار سامانه پرداخت عوارض و ترددشمار و اتصال بر خط (آنلاین) آن به سرور مرکز فاوای وزارت راه و شهرسازی"، "تجهیز و راه اندازی سیستم دریافت الکترونیکی عوارض (ETC) حداقل برای دو خط (رفت و برگشت)"، "تهیه و ارسال دستورعمل نگهداری آزادراه با قابلیت ممیزی مستقل که به تأیید سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای رسیده باشد، برای تصویب در معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی" نکاتی هستند که شرکت آزادراه تهران-شمال بر اساس ابلاغیه ملزم به اجرا است.

معاون برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی یادآور شد: شرکت های احداث، بهره برداری و نگه داری آزادراه ها باید به مردم یک سطح خدماتی را عرضه کنند که مطلوبیت و همواری سطح جاده، امکانات واقع در حاشیه راه و خدمات اضطراری از جمله این موارد هستند. این خدمات سطح سنجی می شود که در دنیا استاندارد، کد و شماره ارزیابی دارد و بازرسان و ناظران در دوره های مختلف بر اساس همین معیارها سطح خدمات دهی را رصد می کنند.

وی ادامه داد: 30 آبان 94 بازرسی و نظارت های معاونت برنامه ریزی و اقتصاد حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی از قطعه چهارم آزادراه تهران-شمال آغاز می شود و در این قطعه آزادراهی باید خدمات یاد شده به اجرا درآمده باشد چون از مردم عوارض می گیرند بنابراین خدمتی که ارائه می دهند باید متناسب با عوارض باشد. طبعا اگر این نکات تا 30 آبان لحاظ نشده باشد به عنوان ناظر باید جریمه هم بکنیم تا شرکت احداث، بهره برداری و نگه داری حتما این خدمات را ارائه دهد.

معاون وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سئوال که مدیرعامل شرکت آزادراه تهران-شمال عوارضی عبور خودروها از آزادراه مرزن آباد-چالوس را برای خودروهای سواری 3 هزار تومان، برای خودروهای مینی بوس و وانت 6 هزار تومان و برای اتوبوس 9 هزار تومان اعلام کرد، آیا این کاهش رقم عوارض به علت فراهم نبودن 4 خدمات یاد شده است؟ اظهار کرد: من در جریان نیستم علت کاهش ارقام عوارض چه بود! اما حدس می زنم به لحاظ بازاریابی است تا از این طریق ترافیک به این قطعه آزادراهی جذب شود.

« دنیای سفر » این نوشته را از « پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
2 + 18 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1