ترویج استفاده از لباس های سنتی عناصر هویتی اقوام را بازمی گرداند

16 سپتامبر 2018 - 16:00 dsfr.ir/e96hd

ترویج استفاده از لباس های سنتی عناصر هویتی اقوام را بازمی گرداند
ettelaat.com
لباس های سنتی ایران

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده با اشاره به طرح ویژه ای در راستای حمایت از لباس های سنتی در سطح ملی و سعی معاونت برای ترویج آن در استان هایی که زمینه برای این کار وجود دارد، گفت: سعی داریم این طرح را ترویج دهیم و افراد را تشویق کنیم تا از لباس های محلی و سنتی حتی در محیط های کاری استفاده کنند تا بتوانیم عناصر هویتی اقوام را بازگردانیم.

معصومه ابتکار امروز در بازدید از قلعه چالشتر در جمع خبرنگاران استان اظهار کرد: حدود 70 درصد صنایع دستی کشور توسط بانوان تولید می شود و خوشبختانه در چهارمحال و بختیاری نیز شاهد حضور فعال بانوان در عرصه های مرتبط با صنایع دستی اعم از فرش، گلیم و تولیدات مختلف هستیم.

دولت به صورت مشخص در زمینه مهارت افزایی و کارآفرینی آموزش هایی از سوی معاونت زنان و خانواده داشته و این آموزش ها در سال جاری نیز ادامه خواهد داشت.

سازمان صنایع دستی نیز یک سری آموزش های تخصصی ارائه می دهد که مستمر هستند و قرار است ارتقاء یابند و یک کار مشترک نیز با سازمان صنایع دستی در این زمینه خواهیم داشت.

طرح ویژه ای در راستای حمایت از لباس های سنتی در سطح ملی داریم که سعی می کنیم در استان هایی که زمینه برای این کار وجود دارد، طرح را ترویج دهیم و افراد را تشویق کنیم تا از لباس های محلی و سنتی حتی در محیط های کاری استفاده کنند تا بتوانیم عناصر هویتی اقوام را برگردانیم.

معاون رییس جمهور اضافه کرد: علاوه بر این یکی از حمایت هایی که دولت از اجرای این طرح انجام می دهد موضوع تسهیلات است که خوشبختانه تسهیلات پایدار را برای روستاها و تسهیلات فراگیر برای شهرها با جدیت توسط دولت دنبال می شود.

وی گفت: امیدواریم این تسهیلات برای کسانی که طرح های اشتغال زا دارند موثر واقع شود.

ابتکار در خصوص اجرای طرح حمایت از لباس های سنتی، افزود: سازمان صنایع دستی در این خصوص برنامه های خاصی در تمامی استان ها دارد و ما نیز نشست های مشترکی داریم که امید است بتوان همکاری لازم را در زمینه حمایت از این لباس ها انجام داد و ما نیز سیاست گذاری کلان در این خصوص داشته ایم و تقریبا یک وفاق عملی وجود دارد تا بتوان از این لباس ها که حاوی پیام نشاط است حمایت کرد.

تولیدکنندگان را نیز تشویق به تولید می کنیم و تسهیلات نیز بر اساس طرح ها در شهرها و روستاها ارائه خواهد شد.

ابتکار خاطرنشان کرد: امسال بر اساس مصوبه در ردیف بودجه، 230 میلیارد تومان اعتبار برای بیمه زنان سرپرست خانوار پیش بینی شده و در اختیار دستگاه های ذیربط قرار گرفته تا بیمه آنان پرداخت شود و انتظار می رود این موضوع عملیاتی شود تا زنانی که نیاز دارند بتوانند بیمه شوند.

« دنیای سفر » این نوشته را از « ایسنا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
13 + 7 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1