مجموعه کتاب دایره المعارف دست بافته داری استان کرمان منتشر شد

27 می 2018 - 13:00 dsfr.ir/2k3fn

مجموعه کتاب دایره المعارف دست بافته داری استان کرمان منتشر شد
chtn.ir
کتاب دایره المعارف دست بافته داری

مجموعه کتاب دایره المعارف دست بافته داری استان کرمان توسط انتشارات پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و با همکاری اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در سه جلد منتشر شد.

مجموعه کتاب دایره المعارف دست بافته داری استان کرمان تالیف و تصنیف عقیل سیستانی است، در این کتابها به دستبافته های عشایری و روستایی مناطق بافت، رابر و ارزئیه پرداخته شده و در سه فصل به ترتیب توضیحاتی درباره «منطقه بافت، منطقه رابر و منطقه ارزوئیه» ارائه شده است.

دستبافته عشایری و روستایی منطقه سیرجان یکی دیگر از موضوعات این کتاب ها است که در دو فصل به «آشنایی با منطقه سیرجان و ایلات و طوایف بافنده آن» ، «دستبافته عشایری و روستایی منطقه سیرجان» اختصاص دارد.

سید محمد بهشتی، رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری در بخش سخن ناشر این مجموعه با اشاره به مانا و پایدار بودن فرهنگ ایرانی، به سه ویژگی انعطاف پذیری، تعامل فرهنگی و هویت ملی این فرهنگ اشاره کرده و تصریح می کند: این ویژگی ها به رغم تنوع و تکثر موجود در جامعه امروزی به انسجام ملی کمک کرده و در نتیجه آشنایی با فرهنگ گسترده سرزمین مان تنها راه شناخت هویت ماست که عزت ملی به همراه دارد و عزت ملی، جامعه را از گسیختگی فرهنگی باز می دارد و انسجام و قدرت به آن می بخشد.

« دنیای سفر » این نوشته را از « میراث آریا » آورده است. واکاوی، پی گیری، نگارش و آفرینش، شایسته سپاسگزاری است.

دیدگاه شما

CAPTCHA
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
6 + 10 =
این سوال برای تشخیص اسپم نبودن می باشد.
1